Aktualności

Uwaga – mieszkańcy UK narażeni na raka

Uwaga – mieszkańcy UK narażeni na rakaCzterech na 10 mieszkańców Wielkiej Brytanii będzie miało raka – wynika z najnowszych badań. Naukowcy alarmują – liczba osób z nowotworami w ciągu ostatnich lat dramatycznie wzrosła. Uwaga – mieszkańcy UK narażeni na rakaCzterech na 10 mieszkańców Wielkiej Brytanii będzie miało raka – wynika z najnowszych badań. Naukowcy alarmują – liczba osób z nowotworami w ciągu ostatnich lat dramatycznie wzrosła.
W ciągu ostatnich 10 lat liczba mieszkańców Wielkiej Brytanii, u których zdiagnozowano raka wzrosła z 1,5 do 2 milionów – podała organizacja Macmillan Cancer Support. Oznacza to, że obecnie aż 42 proc. Brytyjczyków przed śmiercią chorowało na nowotwór, w porównaniu z 35 proc. dziesięć lat temu. Badanie wykazało również, że aż 64 proc. osób z rakiem prawdopodobnie nie wyleczy się i umrze.

Ciaran Devane, dyrektor Macmillan Cancer Support podkreśla, że te wskaźniki są dramatycznie wysokie. - Na nowotwory cierpi obecnie ponad jedna trzecia mieszkańców Wielkiej Brytanii, a to o wiele więcej niż 10 lat temu – podkreśla Devane. To nie wszystko – jego zdaniem obecnie nowotwory zdiagnozowano u 2 milionów osób, ale w przeciągu następnych dwóch dekad ta liczba może się podwoić.

Statystyki zachorowalności na raka są wyzwaniem dla NHS. Według szefa Macmillan Cancer Support, brytyjska służba zdrowia powinna na nowo przyjrzeć się temu problemowi, zmienić profilaktykę długoterminowego leczenia chorych osób i postawić na dobrą diagnostykę.

kk, MojaWyspa.co.uk

Autor:

powrót


Ostatnio na forum